blank

Jak vkládat osobnosti do registru

Radíme
Databáze osobností je v celém systému považována za jeho základní kámen. Celý systém je vzájemně propojen právě prostřednictvím osobností. Většina následných záznamů v ostatních databázích týkajících se lidských zdrojů, je možno zadat pouze výběrem právě z registru osobností. Toto je taková malá daň tomu, že vypovídací hodnota celého systému je mnohonásobně vyšší, než kdyby tomu tak nebylo. Proto prosím věnujte vyplnění registru osobností zvýšenou pozornost a snažte se vyplnit co nejvíce údajů o sobě. Kompletní postup, jak registr osobností vyplnit najdete v tomto článku. Případné doplňující dotazy napište do komentářů pod článkem. Budeme na ně reagovat

Pro vkládání osobností do registru je zapotřebí se zaregistrovat a prostřednictvím registračních údajů se do systému přihlásit (viz článek „Jak na registraci“). Po přihlášení do systému se Vám v pravé části zobrazí FTLAPKA MENU. Z něho si vyberete nabídku Editace osob. Zobrazí se vám seznam záznamů, kterých jste majitel a máte tudíž právo je editovat. To pochopitelně v případě, že jste již nějaké zadali. Pokud jste ve vyplňování poprvé, seznam ještě žádný neexistuje a tím pádem se nic nezobrazí. Pro zadání nové záznamu klikněte na nabídku Přidej osobu. Zobrazí se Vám formulář osobnosti, který nutné co nejúplněji vyplnit. Pokud vyplňujete údaje za někoho jiného, je dobré si nejprve zjistit všechny potřebné údaje. 

O veškerých údajích, které do systému vkládáte, můžete rozhodnout, zda je chcete zveřejnit nebo ne. To učiníte tak, že zaškrtnete okénko Zveřejnit, které je umístěno vedle každého osobního údaje. Údaje, které nebudou takto „zaháčkovány“ nebudou veřejně přístupné. Z tohoto důvodu prosíme, abyste dobrovolně vyplnili všechny údaje a jejich citlivost vyjádřili pouze tímto nezveřejněním. Nezveřejnitelné uvedené údaje budou k dispozici pouze majitelům záznamů, vedoucím sdružení (pouze u členů svého sdružení) a provozovateli registru. V každém případě je vhodné zveřejnit na sebe alespoň jeden kontaktní údaj. Přece jen Vás v registru bude někdo hledat proto, aby na Vás sehnal kontakt a když ho tam nenajde, bude naše snaha marná. 

Osobní číslo:
Toto číslo je generované systémem a není možné ho jakkoliv ovlivnit 

Titul před jménem:
Vyplňte titul před jménem, pokud takový vlastníte (nebo osoba, kterou zadáváte)

Jméno:
Vyplňte křestní jméno osoby

Příjmení:
Vyplňte příjmení osoby

Titul za jménem:
Vyplňte titul za jménem, pokud ho osoba vlastní

Datum narození:
Vyplňte datum narození. Z tohoto data se generuje blok Narozeniny, který upozorní na Váš významný den. Pokud požádáte o jeho nezveřejnění, nebude u Vašeho údaje v této rubrice uveřejněn rok.

Datum úmrtí:
Vyplňte datum úmrtí. Tato položka je sice trochu morbidní, ale je tu pro případ, kdy budou do registru vloženy osobnosti, které pro ochranu zvířat hodně znamenali a již nejsou mezi námi a jsou tím pádem hodni toho být zde uvedeni. Z tohoto data se bude generovat blok Vzpomínáme, kdy si tyto zasloužilé členy budeme připomínat právě při výročí jejich skonu.

Ulice:
Vyplňte ulici, kde osobnost bydlí

Město/obec:
Vyplňte místo, kde osobnost bydlí

PSČ:
Vyplňte PSČ místa bydliště

Region:
Vyberte z nabídky regionální umístění bydliště. Toto je nutné pro následné třídění dle místa bydliště.

Telefon:
Vyplňte pevnou telefonní linku, pokuj ji osobnost vlastní

Mobil:
Vyplňte číslo mobilního telefonu, pokud ho osobnost vlastní

Email:
Vyplňte E-mailovou adresu, pokud ji osobnost vlastní

WEB:
Vyplňte adresu internetových stránek, které osobnost nejvíce charakterizují

Info/CV:
Zde napište cokoliv o sobě, co si myslíte, že je třeba o Vás vědět

Fotografie:
Sem umístěte fotografii osobnosti. Zde je důležité, aby fotografie byla kvalitní, vhodná pro komerční tisk. Optimální rozměr fotografie je v rozlišení 540x600 obr.bodů/300 obr.bodů na palec. Pokud nejste schopni fotografii takovýchto parametrů sehnat, umístěte jakoukoliv jinou. Fotografie se umístí tak, že si ji připravíte na svém počítači a kliknutím na tlačítko Procházet se proklikáte do prostoru, kde máte fotografii připravenou a kliknete na Uložit. 

Profese, znalosti:
Zde si zaškrtněte oblast, kterou se v ochraně zvířat zabýváte. Další možností, kterou si zde můžete zaškrtnout je možnost nabídnout tu kterou svou znalost či profesi formou služby i ostatním zájemcům. To se provede zaškrtnutím okénka ve sloupci Posk. jako službu. Tímto označením se dostanete do Katalogu služeb, kde si Vás mohou potenciální zájemci najít a oslovit Vás. 

Tímto jsme u konce registrace osobnosti. Všechny výše zadaná data uložíte kliknutím na tlačítko Uložit, umístěné na konci formuláře. Po uložení se záznam dostane do seznamu záznamů, které vlastníte a kliknutím na volbu Edituj je možné jakékoliv údaje v záznamu opravit nebo průběžně doplňovat. Vlastnictví záznamu je prostřednictvím admina možné převést na jinou registrovanou osobu.
Související články:
Jak na základní registraci (15.10.2008)
| Autor: Jaroslav Šika | Vydáno dne 15. 10. 2008 | 2499 přečtení | Počet komentářů: 15 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Tlapka

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank