blank

Jak fungujeme

Informace
kočkaNejsme pouze útulek, kam přijdete a uvidíte všechny kočičky na jednom místě. Ale provozujeme navíc i tzv. domácí depozita, která mají určité výhody, ale především jsou určena např. pro koťátka na dokrmení nebo pro kočičky vyžadující individuální péči, léčbu apod. V útulku v Dubí jsou pak umístěny především dospělé kočky.

kočka1Domácí depozita mají velkou výhodu v tom, že máme zvířátka stále pod dohledem a ty bojavější se snáze začlení do smečky a rychleji si zvyknou na člověka. Můžeme lépe sledovat jejich zdravotní stav i vývoj jejich povahy. Výhodou samostatných depozit je i větší možnost izolace nemocných jedinců. Můžeme přijmout i polodivoké kočky, které po kastraci a léčbě pouštíme zpět do lokalit. U našich nabízených kočiček zde na webu tedy naleznete kontakt na osobu, která má zrovna zvířátko v péči nebo kontakt na osobu, která Vám může kočičky v samostatných depozitech ukázat. Snažíme se čičiny pokud možno co nejlépe nafotit, ale osobní prohlídku to nenahradí. Každá číča také není vhodná do každé rodiny. Někdy si lidé vyberou podle fotky, pak přijdou a padne jim do oka úplně někdo jiný. A né ani tak kvůli vzhledu, ale kvůli povaze. Každá kočka má jinou povahu a proto apelujeme na to, aby lidé spíše než na zabarvení kožíšku koukali na povahu zvířete. Navíc u malinkých koťátek, která se lidem tak líbí, povahu stejně nezjistíte při odběru. Z roztomilého klubíčka se může vyklubat malý zlobivec, nebo naopak z aktivního jedince se může stát pecivál, který o myš ani pohledem nezavadí. Někdy je potřeba si to prostě promyslet, navštívit kotě třeba vícekrát. Máme i dost zkušeností s koťaty od divokých koček, která ač se zdála při odběru velice plachá, tak po pár dnech bez matky, se v nové rodině bez problémů zabydlela a stala se miláčky všech. Vzhledem k tomu, že jsme nezisková organizace, žijící jen z darů a příspěvků, je u nás za každé zvíře stanoven adopční poplatek. Jeho výše se pohybuje od 200 - 800 Kč. Kočičky svěřujeme do adopce po vyplnění protokolu o adopci, zaplacení poplatku a to pouze zletilým osobám. Občas se stává, že je potřeba přijmout i kočku, která majitele má. Na to není naše kapacita uzpůsobena, takže to opravdu děláme jen výjimečně a tato služba je zpoplatněna jednorázovým poplatekm ve výši 500 Kč, plus 50 Kč za každý strávený den u nás.
přepravkaPoslední důležitou věcí pro předání zvířete do adopce je přepravka. Dosti podceňovaná věc. Nedáváme kočičku jen tak do ruky, protože zájemci přijeli autem a tvrdí, že ji udrží. Někdy se Vám splaší i malé kotě a je problém. Nedejbože jedná-li se o dospělou kočku. Kočka se může zdát klidná, ale nová rodina je pro ni cizí, auto je pro ni dosti neznámá věc a jediná věc, která udrží kočku v bezpečí je přepravka. Tu si nekupujete kvůli nám, ale kvůli bezpečí zvířete.

Každou návštěvu u nás je potřeba si předem domluvit na tel. čísle 723 489 796. 

Provozní doba je po-pá 10-17 hod a so-ne 9-13 hod

| Autor: Lenka Šiková | Vydáno dne 17. 03. 2018 | 30203 přečtení | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

blank